Festiwal Sztuk Wizualnych

23 czerwca 2015, 13:51

Tegoroczna edycja największej jaworznickiej imprezy - Festiwalu Energii, to nie tylko koncerty gwiazd polskiej muzyki, do naszego miasta powraca także Festiwal Sztuk Wizualnych i konkurs VJ-ski "Videozone" - jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej.

1 sierpnia, w ramach Festiwalu Energii 2016, na stadionie miejskim przy ul. Krakowskiej, na scenie Videozone wystąpią:

The Dumpings - bardzo młody i bardzo utalentowany duet electropopowy w składzie: Kuba Karaś i Justyna Święs. Fenomen internetowy, który przerodził się w sensację muzyczną 2013 roku w Polsce. W 2014 zespół wydał debiutancki album „No Bad Days”, a w 2015 został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

Flirtini - najgorętszy DJ-ski duet z Warszawy. Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od przeszło trzech lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej.

Trap’nTwerk - konkurs taneczny #Twerk z towarzyszeniem nowoczesnych klubowych brzmień na styku kultury techno, hip-hopu oraz dancehall to propozycja, która zachęci lokalnych tancerzy, podkręci emocje i rozkręci zabawę na scenie Videozone.

Ponadto odbędzie się konkurs Videozone, skierowany do osób ze świeżym i kreatywnym podejściem do sztuki VJ-skiej, który dotychczas przyciągnął do Jaworzna artystów wizualnych z różnych stron świata. Termin nadsyłania zgłoszeń zakończył się 20 czerwca. 1 sierpnia na scenie w Jaworznie zaprezentuje się trójka finalistów konkursu.

Punktem kulminacyjnym Festiwalu będzie zapierające dech w piersiach widowisko łączące pokaz pirotechniczny wraz ze ścieżką dźwiękową przygotowane przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii i Chinach.

Sponsorem głównym Festiwalu Energii jest TAURON Polska Energia.