Wakacje w Bibliotece

25 czerwca 2015, 12:52

Program tegorocznych wakacyjnych spotkań z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie upływał pod hasłem: Lato z Biblioteką. Inicjatywa zrealizowana zostanie przez Bibliotekę Główną i filie biblioteczne, które jak co roku, postarają się, by w czasie wolnym od nauki szkolnej, zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji.

- Stałym punktem naszego programu będą zajęcia z książką. W ramach planowanych wydarzeń przeprowadzimy spotkania głośnego czytania, pod wspólnym hasłem "Na upał - książka", których zasadniczym celem będzie rozbudzanie wśród najmłodszych potrzeb obcowania z lekturą - mówi Monika Rejdych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Zorganizujemy także przedsięwzięcia sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Zwolennikom aktywnego spędzania czasu, zaproponujemy natomiast piesze wycieczki szlakiem jaworznickich legend, w ramach cyklu "Książkopodróże małe i duże".

Łącząc rozrywkę z aktywnością fizyczną w bibliotece odbędą się zajęcia z wykorzystaniem konsoli X-box. Z myślą o zdrowej rywalizacji, utrzymanej w duchu zasad fair play, przygotowane zostaną liczne konkursy i quizy, dotyczące wakacji, lata i ulubionych bohaterów literackich.

- Będziemy zachęcać młodych ludzi do udziału w turniejach gier planszowych, rozwijających cechy osobowościowe i umiejętności logicznego myślenia - dodaje Monika Rejdych. - W ramach projektu odbędziemy także szereg wirtualnych podróży do najdalszych zakątków świata. Interaktywne warsztaty pn. Poznaj świat z Biblioteką, dzięki aplikacji Google Street View, przeniosą nas mi.in. do Meksyku i Disneylandu.

Dla małych gości przygotowano zajęcia pod nazwą "Biblioteka pełna pomysłów". Liczne warsztaty artystyczne, rozwijające pasje i zdolności manualne dzieci, pozwolą na ukazanie ich marzeń i wyobraźni. Stałym punktem programu będą również spotkania pt. "Chodź kolego na LEGO" - podczas których dzieci i rodzice będą mogli wspólnie układać klocki.

W ramach zajęć edukacyjnych: "Warsztaty z tabletami" oraz "Zostań programistą", najmłodsi wezmą udział w wakacyjnych warsztatach, przy wykorzystaniu nowoczesnych mediów, które prowadzone będą przy pomocy, zakupionych, w ramach otrzymanego przez Bibliotekę grantu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sprzętów typu tablica interaktywna, tablet i zestaw kreatywny Lego Mindstorms.

Biblioteczne "Kino familijne" to z kolei propozycja dla pasjonatów filmów i kreskówek. Do udziału w projekcjach zapraszamy całe rodziny. Szczegółowy plan na plakatach poniżej.

ObrazekObrazekObrazek