Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

5 września 2015, 13:48

Już po raz czwarty nasze miasto włączyło się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Dzisiaj na jaworznickim rynku "Lalkę" Bolesława Prusa czytał m.in. prezydent Paweł Silbert.

- Celem tego projektu jest wywołanie kulturalnego, społecznego poruszenia, które poprzez przypomnienie ważnych dla naszej narodowej tożsamości utworów, rozpropaguje czytelnictwo. Istotnym elementem inicjatywy jest próba powrotu do tradycji gromadzenia się przy książce oraz przywrócenia należnej roli słowu - tłumaczy Monika Rejdych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - W tym roku zachęcamy wszystkich do lektury "Lalki" Bolesława Prusa - powieści ukazującej z jednej strony polską waleczność, nasz romantyczny patriotyzm, z drugiej codzienne, pozytywistyczne budowanie własnej pozycji ekonomicznej.

W Jaworznie "Lalkę" czytali m.in. prezydent Paweł Silbert, Ks.Prałat Eugeniusz Cebulski, Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny, Dyrektor Biblioteki Monika Rejdych oraz zaproszeni goście. Podczas imprezy na najmłodszych czekało wiele atrakcji, łącznie z projektowaniem ubrań z epoki "Lalki".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek