Filmowy casting rozstrzygnięty

15 października 2012, 12:05

Od niedzieli cały świat emocjonuje się wyczynem Felixa Baumgartnera, niewiele osób wie natomiast, że zdobywcy niebios, choć na nieco mniejszym pułapie, mieszkają także w Jaworznie. Jednego z nich odkryliśmy przy okazji "Filmowego castingu dla ludzi z energią", w którym poznaliśmy już komplet laureatów.

Konkurs, którego głównym celem było odkrycie uzdolnionych jaworznian, mających niecodzienne zainteresowania, ciekawe pasje i godne podziwu osiągnięcia, zdominowali sportowcy. Dwóch z nich - Daniel Kowal oraz Dawid Ziomek, którzy prezentowali swoje umiejętności freestylowej zabawy footballówką - uzyskało w głosowaniu facebookowiczów najwięcej "lajków" i tym samym zdobyło - za drugie miejsce - smartfona Samsung Galaxy ACE oraz - za trzecie miejsce - semestralny kurs językowy.

Główną nagrodę - laptopa marki Asus oraz profesjonalne multimedialne CV zrealizowane w technologii HD o długości 3 minut - przyznało natomiast jury. W skład komisji oceniającej produkcje uczestników konkursu weszło pięć osób - Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny, naczelnik Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Anna Mocała-Kalina, naczelnik Biura Promocji i Informacji Marcin Marzyński, dyrektor Teatru Sztuk Ewa Sałużanka oraz Magdalena Wrona, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy.

- Podczas wyboru laureata konkursu zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na jego kreatywność i pomysłowość oraz na scenariusz i sposób realizacji filmu - wyjaśnia Marcin Marzyński. - Ważny był dla nas także aspekt ukazania energii Jaworzna poprzez potencjał drzemiący w jego mieszkańcach.

Największe wrażenie na oceniających wywarła niecodzienna pasja podniebnych lotów, połączona z talentem fotograficznym Andrzeja Gontarza. Tym samym "Świat widziany z paralotni" jednogłośnie został uznany za zwycięski film!

- Autorowi udało się stworzyć bardzo emocjonalny materiał, świetnie pokazujący niezwykłe hobby - mówi naczelnik Biura Promocji i Informacji. - Mamy nadzieję, że już niebawem, po zrealizowaniu filmu będącego nagrodą w konkursie, talent pana Andrzeja, a przy okazji miasto widziane z lotu ptaka, będziemy mogli pokazać szerszej publiczności.

Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za nadesłane filmy a laureatom zabawy serdecznie gratulujemy!