Powstał Punkt Informacji Turystycznej

7 października 2015, 12:35

Dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej uroczyście zainaugurowano działalność Punktu Informacji Turystycznej. To efekt porozumienia gminy ze Śląską Organizacją Turystyczną, która wdrożyła Śląski System Informacji Turystycznej.

W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Punkt Informacji Turystycznej to miejsce, w którym znaleźć będziemy mogli m.in. foldery, przewodniki, mapy i broszury informujące np. o najciekawszych obiektach i szlakach do uprawiania aktywnej turystyki nie tylko z terenu naszego miasta, ale także całego regionu. W punkcie będzie można również nabyć m.in. flagi państwowe i Jaworzna, kubki, parasole czy banki pamięci z logo miasta. Więcej informacji o działalności punktu można znaleźć na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl/it/

- Podejmując się tej inicjatywy, działaliśmy w myśl znakomitego polskiego reportażysty, Ryszarda Kapuścińskiego, którą zawarł w następujących słowach: Istnieje coś takiego, jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej - tłumaczy Monika Rejdych, dyrektor Biblioteki. - Mając nadzieję na wspólną wędrówkę, szlakami naszego miasta i jego okolic, chętnie podzielimy się z Państwem zebranymi przez nas wiadomościami i ciekawostkami. Służyć będziemy pomocą, wskazówkami oraz podpowiedziami, gdzie się udać, jak miło spędzić wolny czas, co warto zobaczyć.

Podczas dzisiejszego spotkania prelekcję wygłosiła Agnieszka Chećko, Naczelnik Biura ds. Geologii w Urzędzie Miejskim w Jaworznie, Geolog Powiatowy. Prezentacji towarzyszyła wystawa skamieniałości i fotografii, obrazująca historię dziejów jaworznickiej GEOSfery. Wśród uczestników tego wydarzenia rozlosowano atrakcyjne zaproszenia do Muzeum Śląskiego w Katowicach, które od niedawna mieści się w nowej siedzibie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek