Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dekada Dąbrowianek

28 października 2015, 13:35

Po niedawnym jubileuszu Dobrzanek, we wtorek - 27 października - swoją okrągłą rocznicę, 10-lecia funkcjonowania, świętował inny zespół śpiewaczy - "Dąbrowianki”. Za życzenia, kwiaty, prezenty i urodzinowy tort, zaproszonym gościom, wśród których był także zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, zespół odwdzięczył się muzyczno-tanecznym przedstawieniem pn. "Jaworznickie dylematy".

Tematem przewodnim zaprezentowanego spektaklu były rozważania nad wyższością kultury śląskiej nad małopolską i małopolskiej nad śląską, a przed zebraną publiką, oprócz liderek zespołu, wystąpiły także dzieci, które od kilku lat także biorą udział w artystycznych przedsięwzięciach grupy śpiewaczej. Samo przedstawienie było także bardzo dobrym przykładem codziennej działalności zespołu, który stara się pokazywać i promować obie, splatające się w Jaworznie kultury.

- Działalność pań zrzeszonych w Dąbrowiankach zasługuje na najwyższą pochwałę. Od dekady zespół bardzo aktywnie angażuje się w różne dzielnicowe i miejskie inicjatywy i chętnie uczestniczy w organizowanych w Jaworznie imprezach - podkreśla Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Godne podziwu jest także angażowanie w swoją śpiewaczą i artystyczną działalność najmłodszego pokolenia, które jak widać bardzo chętnie włącza się w promowanie lokalnego folkloru.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek