Muzyczna podróż za ocean

16 listopada 2015, 08:04

Orkiestra Kameralna "Archetti" zaprasza na wieczór muzyczny pod nazwą "Muzyka obu Ameryk". Kompozycje, których korzenie sięgają tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej lub tańców hiszpańskich przeszczepionych na grunt południowoamerykański, wybrzmią mistrzowsko dzięki dwóm gwiazdom - gitarzyście Markowi Nosalowi oraz akordeoniście Danielowi Lisowi. Bilety na koncert, który odbędzie się 22 listopada br. o godz. 18.00 w CK "Teatr Sztuk", już w sprzedaży.

Marek Nosal, adiunkt w Katedrze Gitary i Harfy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jest laureatem wielu konkursów gitarowych, koncertującym w kraju i za granicą. Dokonał nagrań dla radia i telewizji, w latach 2004 i 2008 ukazały się płyty live z jego udziałem jako solisty w Koncercie podwójnym Astora Piazzolli. Daniel Lis, laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Bułgarii oraz na Węgrzech i Słowacji, dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji, pracuje jako asystent w Katedrze Akordeonu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W utworach wspomnianego kompozytora, Astora Piazzolli, wirtuoza bandoneonu, będzie można odnaleźć muzykę zrodzoną w dusznym, wilgotnym klimacie Ameryki Południowej, w zatłoczonych ulicach i zadymionych kawiarniach Buenos Aires, rozpalonych zmysłowym tangiem. Natomiast klimat amerykańskiego klubu nocnego z pierwszej połowy XX wieku stworzą kompozycje króla jazzu, George'a Gershwina oraz popularyzatora ragtime'u, Scotta Joplina. Wielbiciele muzyki klasycznej z przyjemnością wysłuchają jej swobodniejszej odmiany, reprezentowanej przez utwór Leroya Andersona, twórcy wielu dzieł rozrywkowych na orkiestrę.

Na koncert zaprasza "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza: niedziela, 22 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 do Centrum Kultury "Teatr Sztuk".

Bilety w cenie: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) - do nabycia w kasie CK "Teatr Sztuk" (ul. Mickiewicza 2).