Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Uwalniamy książki z półek!

26 listopada 2015, 08:19

W drugiej połowie listopada w przychodniach Zespołu Lecznictwa Otwartego pojawiły się stanowiska "bookcrossingowe", z których mieszkańcy mogą zabrać książkę, przeczytać a potem przekazać do kolejnego punktu. Dzięki akcji "Uwalniamy książki z półek” Jaworzno włącza się do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem akcji "Uwalniamy książki z półek” jest utworzenie w mieście sieci stanowisk bookcrossingowych, w których jaworznianie mogą swobodnie wymieniać swoje książki. Organizatorami akcji są Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 oraz Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

- W nasze akcji chodzi głównie o możliwość obcowania z książką w wolnej chwili. W przeciwieństwie do bibliotek tu nie gonią terminy zwrotu, ani kara za przetrzymanie tytułu. W tej chwili stanowiska bookcrossingowe dla mieszkańców zorganizowano w przychodniach Zespołu Lecznictwa Otwartego - mówią organizatorzy akcji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz inne instytucje w mieście do dołączenia się do rozpoczętej akcji budowania sieci stanowisk bookcrossingowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem: bibliotekazsp5.jaworzno@gmail.com.
 

Obrazek