Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku

30 listopada 2015, 08:46

Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany na rynku, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 19 grudnia. W tym dniu na jaworznickim rynku mieszkańcom zostanie przekazane również Betlejemskie Światełko Pokoju.

Specjalnie na tę okazję uczniowie jaworznickich szkół i przedszkoli, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także członkowie stowarzyszeń przygotowali wiele niecodziennych, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Jarmark będzie więc znakomitą okazją, by wzbogacić wystrój świąteczny domów lub nabyć niebanalny prezent, którym można obdarować swoich bliskich.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Jarmarku, również i tym razem będą upominki dla tych, którzy zdobędą świąteczne cegiełki. Na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt żywych, pachnących lasem choinek.

Podczas trwania Jarmarku - w godz. od 9.00 do 13.00 - zostanie zaprezentowany także program artystyczny, w którym wystąpią młodzi artyści z jaworznickich szkół i placówek kulturalnych. Zgodnie z dotychczasową tradycją, atrakcją Jarmarku będą degustacje potraw wigilijnych i świątecznych słodkości.

Natomiast o godz.18.00 nastąpi uroczyste przekazanie mieszkańcom Jaworzna Betlejemskiego Światełka Pokoju.