Najlepsi soliści wyróżnieni

30 listopada 2015, 12:32

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie już po raz piętnasty była w tym roku organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Solistów. W zmaganiach wzięło udział 138 młodych muzyków z 51 szkół, z całej Polski. Po trzydniowych przesłuchaniach konkursowych, w piątek - 27 listopada - obyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych wykonawców.

W ramach XV. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Solistów, do zmagań zaproszono uczniów grających na instrumentach dętych drewnianych - flecie, oboju, klarnecie, saksofonie i fagocie, a rywalizacja była toczona w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat i powyżej 10 lat. Oprócz wyłonienia najlepszych uczniów, grających na poszczególnych instrumentach, w ramach konkursu prowadzona była także punktacja zespołowa, która pomogła wybrać szkołę, która wystawiła najbardziej utalentowanych reprezentantów. Specjalne wyróżnienia i podziękowania otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowywali młodzież do konkursu.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 25-27 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie z pamięci dowolnego programu o odpowiedniej długości z akompaniamentem fortepianu lub solo. Po zapoznaniu się ze wszystkimi wykonaniami, o wyborze najlepszych solistów zadecydowało jury a wręczenie nagród, w którym uczestniczył m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Renata Gacek, odbyło się 27 listopada, o godz. 16.00 w Teatrze Sztuk.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i statuetek wszyscy zebrani wysłuchali specjalnego koncertu, w którym zaprezentowali się laureaci XV. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Solistów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a młodych muzyków już teraz zapraszamy na kolejna edycje konkursu!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek