Żołnierska Rodzina Pokornych

8 grudnia 2015, 11:18

Muzeum Miasta Jaworzna zachęca do zapoznania się ze swoim nowym wydawnictwem pt. "Żołnierska Rodzina Pokornych". Autorką książki jest Zofia Żak, która od wielu lat zajmuje się tematami historycznymi i często angażuje się w działalność artystyczną jaworznickich placówek.

- W dzisiejszym rozbieganym świecie zachęcam do zatrzymania się i zapoznania z historią rodziny niezwykłej – o wielkim potencjale patriotyzmu, z rozległą tradycją żołnierską, powstańczą i wojenną - w burzliwym dla narodu polskiego okresie dziejów w latach 1863-1921 - tymi słowami autorka zaprasza nas do zapoznania się z publikacją biograficzno-historyczną pt. "Żołnierska Rodzina Pokornych", wydaną przez Muzeum Miasta Jaworzna.

Zofia Żak jest rodowitą jaworznianką, związaną zawodowo z Kopalnią Węgla Kamiennego Jaworzno. Od 1998 r. współpracuje z miejscową prasą i telewizją oraz ośrodkami kulturalno – oświatowymi i zespołami artystycznymi w mieście.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym wydawnictwem. Książkę można nabyć w Muzeum Miasta Jaworzna, przy ul. Pocztowej 5.