Konkurs "Czy znasz tych jaworznian?"

15 lutego 2016, 08:35

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, chcąc uczcić 115. rocznicę nadania Jaworznu praw miejskich, ogłasza konkurs pn. "Czy znasz tych jaworznian?". Zachęcamy do korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i udziału w zabawie.

- Celem konkursu jest m.in. rozpowszechnianie wiedzy na temat znanych mieszkańców oraz upowszechnianie kultury i historii naszego miasta - wyjaśnia Monika Rejdych, dyrektor placówki. - Konkurs ma charakter quizu, składającego się z 20 pytań, publikowanych na stronie internetowej Organizatora, w cotygodniowych cyklach.

Pierwsze pytanie do konkursu "Czy znasz tych jaworznian?" brzmi:

1. Proszę podać imię i nazwisko artysty-malarza, rodem z Jaworzna, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz nazwę cyklu prac jego autorstwa, za który został uhonorowany nagrodą Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku. Do czego odwołuje się źródłosłów tej nazwy?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: czytelnia@biblioteka.jaw.pl

Szczegóły inicjatywy i regulamin konkursu dostępny na www.biblioteka.jaw.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy!