Średniowiecze - pasja XXI wieku

18 marca 2016, 08:00

Wystawa "Średniowiecze - pasja XXI wieku", którą będzie można oglądać w Muzeum Miasta Jaworzna od 22 marca do 28 maja, jest idealnym przykładem, w jaki sposób historia może przełożyć się na życie codzienne i stać się sposobem na spożytkowanie wolnego czasu.

Pasjonaci, którymi są członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Jaworznickiej kompletują swój ekwipunek, trenują i "poznają" historię na własnej skórze. Na wystawie będzie można nie tylko podziwiać, ale również wypróbować przygotowanych eksponatów. Pomysłodawca wystawy dodatkowo będzie przeprowadzać "czwartki ze średniowieczem", które będą podzielone na dwie części: pierwszą będzie oprowadzanie po wystawie, a drugą będą dyskusje na temat średniowiecza czy też wydarzeń mających miejsce w średniowieczu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 22 marca 2016 r. o godz. 18.00.