Finał konkursu historycznego

21 marca 2016, 10:53

Za nami finał VII Miejskiego Konkursu Historycznego pn. "Z dziejów mojego miasta", organizowanego cyklicznie przez Muzeum Miasta Jaworzna. Nagrody zwycięzcom wręczał w miniony piątek, 18 marca zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży historią Jaworzna i dorobkiem minionych pokoleń oraz kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej poprzez poznanie przeszłości "małej ojczyzny".

Oto laureaci tegorocznej edycji:

w kategorii Szkół Podstawowych:

1. Wojciech Guja - klasa 6 - Zespół Szkół nr 4, szkoła Podstawowa nr 8
  2. Amelia Sułkowska - klasa 6 - Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 20
  3. Szymon Bobowski - klasa 5 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1
  4. Maria Jończyk - klasa 5 - Szkoła Podstawowa nr 16
  5. Jakub Kotulski - klasa 6 - Szkoła Podstawowa nr 18

w kategorii Gimnazjów:

1. Piotr Wyrobiec - klasa 1 - Zespół Szkół nr 1, Gimnazjum nr 10
  2. Magdalena Duda - klasa 2 - Gimnazjum nr 3
  3. Antonina Dubiel - klasa 1 - Uniwersyteckie Gimnazjum Katolickie KANA
  4. Anna Strzelec - klasa 1 - Gimnazjum nr 4 z oddziałami integracyjnymi oraz dwujęzycznymi oraz Przemysław Brożek - klasa 1 - Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum nr 10

Gratulujemy zwycięzcom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w historycznych zmaganiach.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek