ŚDM: Koncert finałowy na Rynku

24 lipca 2016, 19:07

Dzisiaj na jaworznickim Rynku odbył się finałowy koncert zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży. Przed mieszkańcami i pielgrzymami zaprezentowali się m.in. Kuba Fedak z zespołem oraz eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna i Jan Trebunia - Tutka z góralami.

Impreza rozpoczęła się od rozstrzygnięcia Konkursu Kulinarnego na Potrawę Regionalną, zwyciężył zespół śpiewaczy Dąbrowianki. Następnie przed publicznością wystąpiły zespoły śpiewacze. Prezentowano również rękodzieło artystyczne.

Niesamowitą niespodziankę zrobili jaworznianom pielgrzymi z Ghany, którzy zagrali na Rynku krótki koncert.

Pielgrzymi będą gościć w naszym mieście do jutra. Następnie pojadą do Krakowa, gdzie odbędą się oficjalne obchody Światowych Dni Młodzieży i młodzi spotkają się z Papieżem Franciszkiem.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek