Koncert Chóru Soboru św. Jura za nami

22 sierpnia 2016, 07:00

Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym odbył się koncert Metropolitalnego Chóru Soboru św. Jura we Lwowie pod dyr. Nadii Poworozny. Wydarzenie zorganizowano w ramach tegorocznego XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Zgromadzona publiczność miała niecodzienną okazję wysłuchania wielu natchnionych kompozycji należących do repertuaru muzyki cerkiewnej. W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej zakończy się także jaworznickim akcentem. Na finał, 18 września o godz. 16.00 przed publicznością w amfiteatrze w Wygiełzowie wystąpi "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza. W programie: Serenada Mieczysława Karłowicza, "Podróż w czasie" Stefana Kisielewskiego oraz "Orawa" Wojciecha Kilara.

Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek