Tydzień Seniora w Jaworznie!

19 września 2016, 13:01

Koncerty, sztuki teatralne, zajęcia taneczne, pokazy kulinarne oraz zwiedzanie muzeum - to tylko część atrakcji, z których mogą skorzystać jaworznianie w ramach rozpoczynającego się w czwartek, 29 września - Tygodnia Seniora. Podczas oficjalnego otwarcia, Prezydent Paweł Silbert przekaże uczestnikom wydarzenia symboliczne klucze do miasta.

- To kolejne ważne wydarzenie w tym roku skierowane do naszych seniorów, którzy w wielu obszarach życia są bardzo aktywni i zarażają swoich kolegów swoimi pasjami oraz dzielą się doświadczeniami życiowymi. Specjalnie dla nich proponujemy liczne wydarzenia w ramach "Tygodnia Seniora" - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.Szczególnie chciałabym zaprosić na koncert "Piosenki Odkopanej" oraz uroczystą Mszę świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny połączoną z wyjątkową ucztą dla ducha, tj. koncertem pn. "Totus tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II, w wykonaniu solistów Opery Śląskiej.

Ponadto w ramach "Tygodnia Seniora" proponujemy: Teatr Ludowy "Tradycja" oraz program muzyczno - poetycki pt. "Dancing" z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktorskiego małżeństwa - Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Dodatkowymi atrakcjami dla aktywnych seniorów będą wykłady m.in. "Spotkanie z filmem" czy "Magia tureckiej literatury - kontrast kulturowy Orhana Pamuka".

Dla wielbicieli kulinarnych zmagań przygotowano spotkanie z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki kulinarnej.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach "Tygodnia Seniora". Szczegółowe informacje dostępne na zamieszczonym poniżej plakacie.