Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kino na rynku z muzyką na żywo

23 września 2016, 09:58

fot. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

fot. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Mieszkańcy naszego miasta mają szansę uczestniczyć w niezwykłych wrześniowych spotkaniach na jaworznickim rynku. W dwa najbliższe piątkowe wieczory 23 i 30 września - na publiczność będzie czekać wyjątkowa podróż do początków kinematografii. Będzie to prawdziwa gratka zarówno dla koneserów kina, jak i fascynujących się muzyką, gdyż wyświetlanym filmom towarzyszyć będą utwory grane na żywo przez znakomitych artystów.

W miniony piątek, 16 września jaworznianie obejrzeli film pt. "Gabinet Doktora Caligari" z 1920 r. w reżyserii Roberta Wiene. Film muzycznie zilustrował na żywo wybitny polski muzyk - Józef Skrzek.

23. września niezwykłą atmosferę zapewni muzyka zespołu The Washing Machine. Doceniona za granicą rock&rollowa grupa ma na koncie wiele koncertów festiwalowych oraz wyraża swoją fascynację niemym kinem przez swoją taperską działalność. Na ekranie zobaczymy dzieło Alfreda Hitchcocka z 1927 r. - film "Lokator", który jest wyrazem reżyserskiego kunsztu mistrza horroru. Oparta na motywach prawdziwych wydarzeń historia, doskonale poprowadzona przez grę aktorską, wywołuje u widza poczucie zagrożenia i wprowadza niepewność, jak zakończy się śledztwo w sprawie tajemniczych zbrodni...

W ostatni piątek września na jaworznickim rynku wyświetlony zostanie polski film z 1926 r. zatytułowany "Cyganka Aza", którego fabuła jest oparta na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Tragizm tułaczego losu bohaterów i kreślone na tym tle namiętności głównych bohaterów zaakcentuje swoją muzyką Kwartet Jorgi. Muzycy grupy założonej na początku lat 80. prezentują muzykę folkową o wyjątkowym brzmieniu, czerpiąc z motywów słowiańskich, ale również z tradycyjnej muzyki z całego świata.

Każdy z seansów rozpoczyna się o godzinie 19.00 i jest darmowy dla publiczności. Zapraszamy!

fot. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek