Spotkania z historią najnowszą

17 października 2016, 09:41

Muzeum Miasta Jaworzna

"Spotkania z historią najnowszą" to nowy cykl wykładów w jaworznickim Muzeum Miasta, które odbywać się będą od października 2016 r. do maja 2017 r. w każdy trzeci czwartek miesiąca w godz. 11.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy!

W najbliższy czwartek - 20 października 2016 roku o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miasta przy ulicy Pocztowej 5 odbędzie się pierwszy wykład z cyklu "Spotkań z historią najnowszą". Wykład zatytułowany "A więc wojna - polski wrzesień 1939 roku" poprowadzi Adrian Rams. Spotkanie poświęcone będzie omówieniu i dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami, które doprowadziły do wybuchu II wojny światowej, przebiegowi polskiej wojny obronnej oraz poświęceniu i odwadze żołnierzy Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszamy, wstęp na wykład jest bezpłatny.