Jaworznianie odebrali Światełko Pokoju

18 grudnia 2016, 20:59

Jaworznianie odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogli osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywieźli je harcerze. W niedzielę - 18 grudnia przekazali światełko na ręce prezydenta Pawła Silberta i jego zastępców - Moniki Bryl i Tadeusza Kaczmarka.

Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Polski po raz dwudziesty szósty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewieźli go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odebrali światło skauci z pobliskich krajów i przekazali swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi: "Odważnie twórzmy pokój".

Po uroczystym przekazaniu światełka jaworznianie wspólne kolędowali na rynku. Można było również zobaczyć Żywą Szopkę.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek