Koncert Noworoczny

17 stycznia 2017, 13:36

W niedzielę, 15 stycznia w Hali Widowiskowo - Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odbył się szesnasty Koncert Noworoczny. Przed jaworznicką publicznością wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego ze znanymi solistami - Andrzejem Lampertem, Damianem Aleksandrem, Iwona Sochą oraz Edytą Krzemień. Jak co roku podczas koncertu życzenia noworoczne publiczności i muzykom złożył Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano utwory przede wszystkim  Johana’a Strauss’a, jak np. "Walc wiedeński" oraz arie z "Zemsty Nietoperza". Druga część wydarzenia obfitowała w utwory musicalowe. Publiczność miała okazję wysłuchania duetów z "Upióra w operze" i "When I fall in love" oraz popularne standardy "New York" i "Memory" z musicalu "Koty". Wspaniałym zwieńczeniem muzycznej uczty było niezwykle energetyczne wykonanie wielkiego przeboju z musicalu "Grease" - "You are the one that I want".

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek