Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Funk de Nite w Jaworznie

19 kwietnia 2017, 10:19

Już 21 kwietnia br. zapraszamy na prawdziwą muzyczną ucztę. Na scenie Teatru Sztuk dla jaworznickiej publiczności, zagra jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka, czyli Funk de Nite oraz zaproszeni przez niego goście.

Funk de Nite został założony w Krakowie, we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie.Od tamtego czasu przez grupę przewinęło się wielu znakomitych muzyków m.in. M.Raduli, J.Królik, J.Śmietana, B.Maseli, P.Mąciwoda, P.Żaczek. Na scenie jaworznickiego teatru wystąpi gościnnie Bryan Corbett, Andy Ninvalle.

FDeN ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach m.in: Leipziger Jazz Days, Leverkusener Jazz Days, Liburnia Jazz Fest, Gorlitz Jazz Tages, Jazz Na Starówce, Ladies Jazz Festival, Lotos Jazz Festival, Summer Jazz Festival, a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Bryan Corbett - znakomity angielski trębacz, od 2004 r. współpracujący z legendarną grupą US3. Z zespołem tym kilkakrotnie odwiedził Polskę. Występował na największych festiwalach jazzowych na świecie. Obecnie koncertuje z grupą Brand New Heavies. Współpracuje również z takimi gwiazdami jak: Courtney Pine, Georgie Fame, Peter King, Alan Barnes, Roy Williams, Dave Leibman, BBC Orchestra. Prowadzi własny kwartet akustyczny. Jest kompozytorem i producentem muzycznym. W dorobku 6 solowych płyt.

Mc Stewlocks - znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in. Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop, Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae - Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band i wiele innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN "Kochaj i Tańcz" oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę "Funky Roads" oraz Big Bandem Małopolskim (płyta "Live In Młyn Jazz Festival").