Konkurs Potraw Regionalnych "Przy chłopskim stole"

8 czerwca 2017, 08:00

Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec zaprasza XXIII. KONKURS POTRAW REGIONALNYCH "PRZY CHŁOPSKIM STOLE", który odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku na terenie skansenu w Wygiełzowie.

W tegorocznej edycji weźmie udział 21 zespołów  z powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego oraz z Jaworzna (Zespół Śpiewaczy Ciężkowianki oraz Jeziorczanki). Główną atrakcją dla odwiedzających w tym dniu Muzeum będzie degustacja potraw regionalnych, na której chętni posmakują m.in. buł ziemniaczanych, jajecznicy z chrzanem czy wodzionki.

Goście będą mogli wziąć udział w wielu bezpłatnych warsztatach i pokazach rękodzieła, m.in. garncarstwa, szycia koszyków z korzenia sosny, filcowania, bibułkarstwa, warsztatach malowania na szkle, tworzenia koronki klockowej, itp. W plenerach skansenu odbywać się będzie kiermasz potraw regionalnych i rękodzieła.

Serdecznie zapraszamy!