Pióra i kałamarze wręczone

9 czerwca 2017, 13:54

W piątek, 9 czerwca br., w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się uroczysty finał konkursu XXI edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro.

Za nami XXI edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro Prezydenta Miasta Jaworzna. W piątek, 9 czerwca br., w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się uroczysty finał konkursu. Nagrody laureatom wręczył Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Monika Rejdych - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Podczas gali laureaci otrzymali nagrody Prezydenta Miasta, dyplomy oraz publikację ze zwycięskimi i wyróżnionymi utworami. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, fundator nagród głównych: złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM oraz Biuro Promocji i Informacji UM. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce: Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna: laureaci".

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Sound Makers.

Poniżej lista tegorocznych laureatów:

Kategoria proza - Szkoły podstawowe:

• I miejsce - Honorata Garlej - Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie za utwór "Serce na właściwym miejscu".
  • II miejsce - Dawid Banasik - Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie za utwór "Do prostego człowieka".
  • III miejsce - Katarzyna Olas - Szkoła Podstawowa nr 3 w Jaworznie za utwór "Ktoś niespodziewany".
  • Wyróżnienie - Dorota Gomułka - Szkoła Podstawowa nr 14 w Jaworznie za utwór "Drodzy ludożercy".

Kategoria poezja - Szkoły podstawowe:

• I miejsce - Emilia Słabosz - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach za utwór "Niezwykła podróż".
  • II miejsce - Iwo Lisowski - Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach za utwór "Kruk".
  • III miejsce - Julia Jakóbik - Szkoła Podstawowa nr 14 w Jaworznie za utwór "Namaluję Ci wiersz".
  • Wyróżnienie - Karolina Rosa - Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie za utwór "Sen na jawie".

Kategoria proza - Gimnazjum:

• I miejsce - Marta Dziarkowska - Gimnazjum nr 46 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie za utwór "Poczekalnia".
  • II miejsce - Filip Żurek - Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "W poszukiwaniu znaczeń, czyli czy ta młodzież czyta… Czy ta jeszcze".
  • III miejsce - Marek Kiełpinski - Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne za utwór "Kamienica".
  • Wyróżnienie - Filip Piechuta - Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Cierpienia współczesnego Wertera".
  • Wyróżnienie - Jakub Dyl - Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach za utwór "Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony".

Kategoria poezja - Gimnazjum:

• I miejsce - Julia Matuszczyk - Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Katharsis".
  • II miejsce - Mabell Maxime Kowalewska - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie za utwór "Podróż do normalności".
  • III miejsce - Mikołaj Kustra - Gimnazjum nr 116 w Warszawie za utwór "Walc milionów".
  • Wyróżnienie - Amelia Pudzianowska - Publiczne Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu za utwór "Miłosierdzie".
  • Wyróżnienie - Liliana Polak - Gimnazjum nr 9 w Jaworznie za utwór "Bogata jestem".

Kategoria proza - Szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce - Gabriela Kusz - II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie za utwór "Przędła nici gospodyni"
  • II miejsce - Ludmiła Marcinkowska - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie za utwór "Odbicie w lustrze".
  • III miejsce - Steve Liebich - IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy za utwór "Najlepszy przyjaciel najgorszej ziemi".
  • Wyróżnienie - Natalia Krzywda - II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach za utwór "Drobiazg".

Kategoria poezja - Szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce - Maria Żak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za utwór „Romans”.
  • II miejsce - Weronika Florczak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie za utwór "Inklinacja".
  • III miejsce - Martyna Kuchnowska - II Liceum Ogólnokształcące w Rumi za utwór "Matematyka".
  • Wyróżnienie - Aleksandra Rejdych - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie za utwór "Znaki".