Grunwaldzki Festyn

3 lipca 2017, 12:07

Grunwaldzki Festyn

Już w niedzielę, 9 lipca miłośnicy historii kolejny raz będą mogli świętować zwycięstwo bitwy pod Grunwaldem. Jak co roku w Szczakowej odbędzie się bowiem festyn "W rocznicę Grunwaldu".

Obchody rozpoczną się w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie - Szczakowej, o godz. 16-ej uroczystą Mszą Świętą. W uroczystościach pod pomnikiem wezmą udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, reprezentacje szkół, zespołów śpiewaczych i stowarzyszeń. Następnie korowód przejdzie pod Dom Kultury, gdzie jaworznianie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Zebranym zaprezentują się m.in. zespoły śpiewacze, Osada Słowian. Dzieci będą mogły skorzystać z wielu warsztatów, natomiast dorośli będą mogli wziąć udział w zabawie tanecznej.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło "Szczakowa".