Dobiegł końca JAV Music Festival

27 września 2017, 11:20

JAV Music Festival za nami

W ciągu czterech dni jaworzniccy melomani mieli możliwość wyruszenia w pełną magii oraz muzyki podróż. Od 21 do 24 września scena Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków gościła reprezentujących najwyższy, światowy poziom przedstawicieli gatunków: klasyka, crossover, komedia muzyczna oraz jazz.

W ramach występu otwierającego festiwal jaworznian oczarował magią Stradivariusa Rosjanin Yury Revich - wschodząca gwiazda światowej wiolinistyki. Genialny skrzypek, w towarzystwie Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna, zaprezentował owiany legendą kunszt mistrza Stradivariusa wykonując fenomenalny popis na modelu "Princess Aurora" z 1709 roku.

Drugi wieczór uświetnił występ austriackiego duetu reprezentującego gatunek crossover - muzykę łączącą różne style. BartolomeyBittmann będąc wyjątkowym połączeniem skrzypiec, wiolonczeli i mandoli. Muzycy podczas swojego występu zaprezentowali zgromadzonym melomanom konfrontację gatunków takich jak rock, metal, jazz i world music z brzmieniem "klasycznych" instrumentów.

Trzeci dzień należał do kwintetu saksofonowego Five Sax, który zaprezentował Jaworznianom interdyscyplinarny gatunek komedii muzycznej. Pięciu znakomitych muzyków pochodzących z USA, Hong-Kongu, Chile, Włoch i Polski podczas scenicznego show "Sax Voyage" zabrało widzów w podróż dookoła świata, pełną znakomitej muzyki, humoru i dobrej zabawy.

Ostatniego dnia na festiwalowej scenie w towarzystwie jaworznickiego eM Bandu zaprezentował się francuski saksofonista Baptiste Herbin, określany przez krytyków mianem "crème de la crème" światowego jazzu. Wspólny występ wieńczący Jav Music Festival był swoistą konfrontacją złotej przeszłości jazzu, z energiczną, pełną nowych pomysłów współczesnością tego gatunku.

Fot. dzięki uprzejmości A. Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek