Ferie w muzeum

22 stycznia 2013, 10:42

Warsztaty, zabawy, zagadki, łamigłówki, a także sklejanie modeli zabawek - to niektóre z propozycji, jakie dla najmłodszych przygotowało Muzeum Miasta. Z atrakcji będzie można korzystać podczas zbliżających się ferii zimowych.

Wtorek, 12 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Mali Kustosze"

Odkrywamy tajemnice muzeum. W programie poznawanie pracy przy budowaniu ekspozycji muzealnej, poznawanie magazynów muzealnych. Opisywanie eksponatów i spotkanie z renowatorem dzieł sztuki. Prowadzący: Iwona Brandys, Bartłomiej Cieszyński, Marcin Jania.

Środa, 13 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Muzealne poszukiwania"

Uczestnicy zabawy rozwiązując zagadki i łamigłówki będą szukać klucza do skrzyni skarbów, a przy tym w aktywny sposób będą poznawać ekspozycję muzealną. Prowadzący: Barbara Stanek i Adrian Rams.

Czwartek, 14 lutego, godz. 10.00-12.00 - Tajemnice mistrzów, tajemnice technik - Snycerstwo

Podczas warsztatów dzieci i młodzież poznają tajemnice różnych dziedzin artystycznych oraz rzemiosła. Prowadzący: Iwona Brandys, Zbigniew Ciepły i Marcin Jania.

Piątek, 15 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Modelarstwo kartonowe"

Sklejanie modeli zabawek, zajęcia poprowadzi Paweł Ogarek.

Wtorek, 19 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Jaworzno, którego nie znasz"

Prezentacja multimedialna przedstawiającą stare fotografie i pocztówki przedstawiające historię Jaworzna i jego wygląd sprzed blisko 100 lat. Ponadto na podstawie zdjęć dzieci mają okazję porównać jak zmieniła się zabudowa miasta. Dzieci poprzez happening malarski mogą zaprojektować rynek w Jaworznie. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Trojan.

Środa, 20 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Muzealne poszukiwania"

Uczestnicy zabawy rozwiązując zagadki i łamigłówki będą szukać klucza do skrzyni skarbów, a przy tym w aktywny sposób będą poznawać ekspozycję muzealną. Prowadzący: Barbara Stanek, Elżbieta Trojan i Adrian Rams.

Czwartek, 21 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Filcowanie"

Warsztaty polegające na tworzeniu ozdób i biżuterii metodą filcowania na sucho przy użyciu wełny czesankowej. Zajęcia poprowadzi Dominika Ratajczyk.

Piątek, 22 lutego, godz. 10.00-12.00 - "Modelarstwo kartonowe"

Sklejanie modeli zabawek, zajęcia poprowadzi Paweł Ogarek.

Bilet wstępu - 5 zł za dzień

Zapisy przyjmuje: