Ferie w muzeum

29 stycznia 2013, 13:05

Muzeum Miasta zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach i warsztatach, które będą organizowane w okresie ferii zimowych. Wszyscy, którzy odwiedzą placówkę pomiędzy 12 a 22 lutego, będą mogli wziąć udział m.in. w poszukiwaniu skarbów, poznają pracę muzealników oraz nauczą się sklejać modele i własnoręcznie robić ozdoby.

Harmonogram zajęć:

Wtorek, 12 lutego - godz. 10.00-12.00;
"Mali Kustosze"
Odkrywamy tajemnice muzeum. (W programie poznawanie pracy przy budowaniu ekspozycji muzealnej, poznawanie magazynów muzealnych. Opisywanie eksponatów i spotkanie z renowatorem dzieł sztuki).
Prowadzący: Iwona Brandys, Bartłomiej Cieszyński, Marcin Jania.

Środa, 13 luty - godz. 10.00-12.00;
"Muzealne poszukiwania"
Uczestnicy zabawy rozwiązując zagadki i łamigłówki będą szukać klucza do skrzyni skarbów, a przy tym w aktywny sposób będą poznawać ekspozycję muzealną.
Prowadzący: Barbara Stanek i Adrian Rams.

Czwartek, 14 luty - godz. 10.00-12.00;
"Tajemnice mistrzów, tajemnice technik - snycerstwo"
Podczas warsztatów dzieci i młodzież poznają tajemnice różnych dziedzin artystycznych oraz rzemiosła.
Prowadzący: Iwona Brandys, Zbigniew Ciepły i Marcin Jania.

Piątek, 15 luty - godz. 10.00-12.00;
"Modelarstwo kartonowe"
Sklejanie modeli zabawek, zajęcia poprowadzi Paweł Ogarek.

Wtorek, 19 luty - godz. 10.00-12.00;
"Jaworzno, którego nie znasz"
Prezentacja multimedialna przedstawiającą stare fotografie i pocztówki przedstawiające historię Jaworzna i jego wygląd sprzed blisko 100 lat. Ponadto na podstawie zdjęć dzieci mają okazję porównać jak zmieniła się zabudowa miasta. Dzieci poprzez happening malarski mogą zaprojektować rynek w Jaworznie.
Zajęcia poprowadzi Elżbieta Trojan.

Środa, 20 luty - godz. 10.00-12.00;
"Muzealne poszukiwania"
Prowadzący: Barbara Stanek, Elżbieta Trojan i Adrian Rams.

Czwartek, 21 luty - godz. 10.00-12.00;
"Filcowanie"
Warsztaty polegające na tworzeniu ozdób i biżuterii metodą filcowania na sucho przy użyciu wełny czesankowej.
Zajęcia poprowadzi Dominika Ratajczyk.

Piątek, 22 luty - godz. 10.00-12.00;
"Modelarstwo kartonowe"
Sklejanie modeli zabawek.
Zajęcia poprowadzi Paweł Ogarek.

Bilet wstępu - 5 zł za dzień

Zapisy przyjmuje: