Konkurs o Złote Pióro

30 stycznia 2013, 10:32

Uczniowie szczególnie uzdolnieni literacko mają w tym roku kolejną szansę na otrzymanie od Prezydenta Miasta złotych, srebrnych i brązowych piór. Będą one nagrodami w rozpoczętej właśnie XVII edycji Międzyszkolnego konkursu literackiego o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna". Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać już swoje prace.

Głównym celem konkursu jest inspirowanie zainteresowań literackich oraz poszukiwanie młodych adeptów twórczości literackiej. Warunkiem wzięcia udziału w zmaganiach jest samodzielnie napisanego jednego utworu - opowiadania lub wiersza, który dotychczas nie był publikowany i nagradzany.

Prace, zapisane na nośniku cyfrowym i wydrukowane, należy nadesłać lub złożyć do 29 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej - ul. Rynek Główny 17 lub w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, przy ul. Plac Górników 5. Prace można również przesłać e-mailem na adres: mryter@biblioteka.jaw.pl lub abzowska@biblioteka.jaw.pl. Należy pamiętać, że prace anonimowe nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

Finał, podczas którego laureatom zostaną wręczone pióra, kałamarze i nagrody książkowe, odbędzie się w czerwcu. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie książkowej oraz ukażą się na łamach lokalnej prasy.

Regulamin XVII Międzyszkolnego konkursu literackiego o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna" jest dostępny na www.biblioteka.jaw.pl