Historia Biblii w muzeum

16 stycznia 2018, 10:12

Historia Biblii w muzeum

Do 27 lutego br. w Muzeum Miasta Jaworzna można oglądnąć wystawę czasową -"Księga, która przetrwała wieki - Historia Biblii". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wystawa opowiada historię powstania Słowa Bożego - 3500 lat historii Biblii opowiedziane w godzinę. To nietypowe wydarzenie i niecodzienne zwiedzanie. Wystawa, umożliwia bowiem dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Na jaworznian czekają również oryginalne wydania Biblii z XVI i XVII wieku.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Fundację Aeropag. Ekspozycja będzie dostępna do wtorku, 27 lutego br. w godz. 9.00 - 19.00, w budynku Muzeum Miasta Jaworzna, przy ul. Pocztowej 5.

Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem mailowym klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub numerem telefonu 501 452 697.