Pamięci Żołnierzy Wyklętych

23 lutego 2018, 13:18

Tak wyglądały obchody II Jaworznickiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 1 marca 2016 r.

Pamięci bohaterskich żołnierzy konspiracji niepodległościowej, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego poplecznikom, poświęcony jest każdego roku 1 marca - kiedy to obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Jaworznie głównym punktem tegorocznych obchodów będzie IV Jaworznicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w niedzielę, 4 marca.

Uroczystość rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, która będzie celebrowana w niedzielę, 4 marca br. o godzinie 12.00. Następnie wszyscy zgromadzeni uczczą pamięć poległych IV Jaworznickim Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Niepodległości.

A oto szczegółowy harmonogram obchodów - 4 marca br. (niedziela):

• godz. 12:00 - Msza Św. w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny (centrum miasta),
  • ok. godz. 13:15 - Marsz Pamięci do Pomnika Niepodległości (trasa: pl. Jana - ul. św. Jadwigi - Rondo Baniek Mydlanych - ul. Kolejowa - Rondo rtm. Pileckiego - ul. Rzemieślnicza - Rondo Żołnierzy Wyklętych - ul. Matejki - ul. Zielona - Rynek, Pomnik Niepodległości),
  • ok. godz. 14:00 - okolicznościowe przemówienia, składanie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

Imprezy towarzyszące: