Wyjątkowy koncert Archetti

26 lutego 2013, 13:13

fot. www.archetti-on-tour.com

Orkiestra Kameralna Archetti wkrótce rozpocznie tournee po Szwecji. Zanim to jednak nastąpi, pierwszy koncert inaugurujący zagraniczny tour, muzycy zagrają dla jaworznickiej publiczności. To szczególne wydarzenie odbędzie się już 28 lutego, o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80. Tym razem orkiestra zagra w towarzystwie dwóch międzynarodowych sław muzycznych: Johna Hudson'a i Carla Petersson'a.

Orkiestra Archetti już na stałe zagościła w sercach jaworznian a ich występy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. To z pewnością zasługa energii, witalności i entuzjazmu jakie towarzyszą młodym muzykom w realizowaniu ich pasji. A gdy do tego dodać ciężką pracę i profesjonalizm to sukces jest pewny. Dlatego też orkiestra została doceniona nie tylko w naszym kraju, ale również w Austrii, Belgii i Niemczech, a obecnie przygotowuje się do tournee po Szwecji. Orkiestra wystąpi ze swoim programem na sześciu koncertach i zapewne także tym razem zostanie docenione zarówno przez odbiorców, jaki i krytyków.

Podczas najbliższego koncertu Archetti wystąpi jako orkiestra symfoniczna w powiększonym - 41-osobowym składzie, co zaowocuje bogatszymi aranżacjami oraz brzmieniem. Dodatkowym atutem nowego programu artystycznego będzie udział gwiazd światowego formatu. Wraz z jaworznicką orkiestrą wystąpi John Hudson - solista English National Opera, którego głos rozbrzmiewał  w najsłynniejszych salach koncertowych Kanady, Nowej Zelandii, Francji i Wielkiej Brytanii. Hudson zaśpiewa w Jaworznie najsłynniejsze arie operowe. Ponadto będzie można także wysłuchać koncertu fortepianowego Edwarda Griega, w wykonaniu niezwykle utalentowanego szwedzkiego pianisty Carla Petersson’a.

Wspaniały głos Johna Hudsona, wirtuozeria Carla Peterssona, mistrzowska, pełna młodzieńczego wigoru gra muzyków Archetti zapewni  jaworznickim miłośnikom muzyki chwile niezapomnianych przeżyć.

Bilety można już nabyć w kasie Teatru Sztuk, przy ul. Mickiewicza 2. W dniu koncertu będą one także dostępne w godz. 17:00 - 17:45 w Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ul. Grunwaldzkiej 80. Ceny biletów są następujące:

• 30 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści)
  • 50 zł - normalny
  • 120 zł - rodzinny (dla 4 osób)

Szczegóły tournee dostępne są na stronie www.archetti-on-tour.com.

Serdecznie zapraszamy!