Interpretacje - XV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej

14 lutego 2013, 13:05

fot. © Nejron Photo - Fotolia.com

Jeśli świętować – to tylko z publicznością. 15. Interpretacje to nie tylko tylko jubileusz ogólnopolskiego festiwalu, ale i wyjątkowe urodziny pokolenia, które się wychowało na Interpretacjach i dojrzewało wraz z reżyserami, którzy jako pierwsi opuszczali Katowice z wyróżnieniami. Tegoroczne spektakle wszyscy fani teatru będą mogli oglądać już od 9 marca.

Na XV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE, zapanowała zbrodnia. Czy to spowodowana przez udrękę życia, czy ambicje tak jak w przypadku Ryszarda III,  czy popełniona w imię Jakuba S., nie popłaca. Chyba, że jej efektem jest dobry spektakl, o który walczą bohaterzy sztuki Mewa. Zamknijmy się więc w mrocznym mrocznym domu i wpuśćmy ciała obce. Ale chociaż między nami dobrze jest, to nie tylko kafelkarz Korzeniec oraz Jakobi i Leidental, muszą uważać na siebie. Każde morderstwo to przecież niekończąca się historia. Ale w końcu nikt nie obiecywał, że do teatru wchodzi się bezkarnie…

Celem katowickiego Festiwalu jest promocja najzdolniejszych młodych polskich reżyserów teatru żywego planu, a także udostępnienie publiczności najbardziej interesujących spektakli ostatniego sezonu. Ambicją Festiwalu jest także udział w jury wybitnych przedstawicieli życia artystycznego w Polsce.

XV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej odbędzie się w Katowicach, w dniach 9-17 marca 2013. Szczegółowy plan spektakli w załączeniu.

Przed Festiwalem publiczność może także obejrzeć spektakl przedpremierowy, który jednocześnie jest zwycięzcą ubiegłorocznej edycji imprezy.

21 lutego o godz. 18.00, będzie można obejrzeć sztukę pt. "III FURIE". Jest to bolesna opowieść o Polsce. O jej historii, która ciągle jest obecna w naszej okrutnej rzeczywistości. Reżyser przedstawienia - Marcin Liber odbierając nagrodę powiedział, ze robi tak traumatyczne przedstawienia bo “jest chory na Polskę”. WSTĘP WOLNY!

Szczegóły Festiwalu dostępne są na http://festiwal-interpretacje.pl