XXXI Dni Muzyki "Jeunesses Musicales"

15 lutego 2013, 11:07

Już 21 lutego rozpoczną się XXXI Dni Muzyki "Jeunesses Musicales". Tegoroczne święto muzyki to cztery kolejne dni koncertów - jak co roku - na najwyższym artystycznym poziomie, z różnorodnym repertuarem. W tym roku przed jaworznicką publicznością wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska i Jan Wojdak.

Pierwszego festiwalowego wieczoru w ramach „Jeunesses Musicales” odbędzie się koncert eM Band -  Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna. Tym artystycznym wydarzeniem muzycy rozpoczną promocję swojej płyty "jedna, dwana...", której egzemplarz otrzymają wszyscy z publiczności, gdyż będzie wliczony w cenę biletu. Orkiestra pod dyrekcją Marka Malisza wystąpi wraz z zespołem "Ciężkowianki", Eweliną Ziębą, Małgorzatą Zuber, Marcinem Wolskim, Tomaszem Pieprznym, Andrzejem Papa Gąszczykiem, Dave'm Nilaya oraz Mili Moreną.

Wieczór drugi - to muzyka w wykonaniu młodych mieszkańców naszego miasta. Na scenie wystąpią odnoszący sukcesy jaworzniccy muzycy - amatorzy. Trzeci muzyczny wieczór upłynie w sentymentalnym nastroju, gdyż na scenie wystąpi Jan Wojdak, pisarz, kompozytor i lider zespołu Wawele.

XXXI Dni Muzyki "Jeunesses Musicales" zakończą się koncertem wyjątkowej artystki, która od lat posiada wierne i liczne grono wielbicieli zarówno głosu jak i lirycznego przekazu jej utworów. Gwiazdą ostatniego dnia festiwalu będzie Grażyna Łobaszewska.

Sprzedaż biletów oraz karnetów odbywa się w Teatrze Sztuk przy ul. Mickiewicza 2. Cena biletu na jeden koncert wynosi 30 zł, natomiast karnet można nabyć za 80 zł. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 / 616 28 79.