Jaworznicka biblioteka nagrodzona

18 lutego 2013, 11:00

fot. © Serhiy Kobyakov - Fotolia.com

Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną, propagującą głośne czytanie najmłodszym w roku szkolnym 2011/2012. W rywalizacji, do której przystąpiło niemal 200 instytucji, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie znalazła się w gronie laureatów najwyższej nagrody.

- Otrzymane wyróżnienie utwierdziło nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań, których zasadniczym celem jest pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie głośnego czytania dzieciom - mówi Aleksandra Bzowska z jaworznickiej biblioteki. - Cieszymy się, że starania bibliotekarzy i wszystkich osób zaangażowanych w akcję, zostało dostrzeżone i pozytywnie ocenione.

Za zwycięstwo w konkursie na najlepiej przeprowadzona kampanie społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2011/2012 jaworznicka Książnica otrzymała Dyplom Uznania oraz specjalne wydawnictwo albumowe "Wizerunki Królów Polski".

***

Do udziału w pierwszym Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom w 2002 r. zgłosiło się 150 miast i miejscowości w Polsce. Nikt wtedy nie przypuszczał, że prowadzona przez Fundację "ABCXXI – CPCD" kampania głośnego czytania najmłodszym spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, rodziców, bibliotekarzy. Wraz z upływem czasu, dzięki staraniom tysięcy wolontariuszy, inspirującym programom i wsparciu ze strony życzliwych ludzi, coraz więcej osób, placówek, rodzin deklarowało chęć przystąpienia do programu. Głośne czytanie stało się nie tylko modne, ale przede wszystkim powszechne. Dziś już nikogo, nie trzeba przekonywać, o korzyściach jakie odnoszą najmłodsi z obcowania z literaturą, a hasła głoszone przez Kampanię, zyskały miano ponadczasowych.

O szczegółach akcji i konkursu można przeczytać na stronie Fundacji -
www.calapolskaczytadzieciom.pl.