Artur Andrus rozbawi Jaworzno

7 marca 2013, 09:10

Wraz z marcowymi, jeszcze nieśmiałymi przebłyskami wiosny, do Jaworzna zawita także spora dawka inteligentnego żartu i ironicznego dowcipu, okraszona czystą i piękną polszczyzną. Koncert kabaretowy zatytułowany "Myśliwiecka” w wykonaniu Artura Andrusa oraz towarzyszących mu muzyków odbędzie się 10 marca, w hali Miejskiego Centrum Kultury i Sportu o godzinie 18:00.

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".

Natomiast "Myśliwiecka" -  to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa "Trójka" i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki - głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane ("Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, "Cieszyńska”), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń "Dam ci ptaszka” wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo-skinowa "Glanki i pacyfki”).

W Koncercie promującym album "Mysliwiecka" znajdą się nie tylko utwory z płyty, ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii - oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną. Arturowi Andrusowi towarzyszyć będzie czterech muzyków: Wojciech Stec - fortepian, Łukasz Poprawski - saksofon, Łukasz Borowiecki - kontrabas, Paweł Żejmo - perkusja.

Bilety w cenie 40 złotych - w przedsprzedaży i 45 złotych - w dniu koncertu, są już do nabycia w sklepach muzycznych "Melodia" i "Po schodkach", w Pubie Nikos - Pizza Antonio oraz w kasach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.