Zapraszamy na XXVII Spotkania Teatralne, które odbędą się od 24 do 28 października 2018 r. Tym razem proponujemy występy Teatru Sztuk oraz zaprzyjaźnionych grup teatralnych. Jak zwykle nie zabraknie aktorów z najwyższej półki. W ramach spotkań odbędą się również warsztaty teatralne.
24 października (środa), godz.10.00 - 11.30 i 12.00 - 13.30
"Reflektory to nie potwory" czyli jak stanąć przed publicznością - warsztaty teatralne dla dzieci (zapisy tel. 32 616 28 79)
prowadzi Barbara Wójcik - Wiktorowicz
bilety 10 zł
25 października (czwartek), godz.18.00
"Krótka historia o wilkach i kozach" - etiuda w wykonaniu Grupy Niebieskie Żarówki pod kierunkiem Katarzyny Pokuty
opracowanie dźwiękowe: Maciej Talaga
Obsada: Kacper Kaszuba, Karol Kuligowski, Leon Nosek, Marcel Chramiec, Mateusz Chramiec, Filip Wierzba, Wojtek Kamiński, Paulina Sobieniowska, Nassim Guesmi, Sylwia Kaszuba, Joanna Sobieniowska
wstęp wolny - wejściówki
Niebieskie żarówki to dziecięca grupa teatralna, która powstała w trakcie warsztatów z cyklu Kulturalny Autyzm, odbywających się w CK Teatr Sztuk w Jaworznie. W czasie ostatniego roku udało nam się przygotować spektakl pt.: "Krótka historia o wilkach i kozach". Zapraszamy zatem na premierę i zarazem nasz debiut sceniczny. W programie oprócz krótkiego przedstawienia zaplanowaliśmy prelekcje: "Autyzm. Co robić?" - Agnieszka Augustynek, "Przełamywanie stereotypów zachowań i funkcjonowania osób z autyzmem, w kontekście aktywności artystycznej" - Katarzyna Korlacka.
26 października (piątek), godz.18.00
"Miłość szuka mieszkania" - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie
scenariusz: Jerzy Jurandot
reżyseria: Jan Korwin - Kochanowski
muzyka: Aleksander Brzeziński
obsada: Zuzanna Batka, Dominik Buksa, Kamil Bzukała, Mateusz Figiel, Judyta Jakubińska, Magdalena Kuźnik, Sylwia Sokołowska, Joanna Płonka,Tomasz Zieliński
bilety 15 zł
"Miłość szuka mieszkania" Jerzego Jurandota opowiada o perypetiach miłosnych młodych mieszkańców getta oraz o ich perypetiach mieszkaniowych. Sztuka ta wystawiana była w teatrze Femina podczas wojny. Stała się wtedy prawdziwym hitem, gdyż w zabawny i wzruszający sposób opisywała trudy życia w ogarniętym wojną mieście. Rękopis sztuki zakopano pod ziemią gdzie przeleżał aż do końca wojny.
27 października (sobota), godz.18.00
"Trudny przypadek Jula Waldeckiego" - spektakl Teatru Podtekst
reżyseria: Michał Skiba
obsada: Kinga Ursoń, Magdalena Czekaj, Maja Nowak, Patrycja Kawa, Róża Brzeska, Michał Młyński, Radosław Myszka, Maciej Pytel
bilety 15 zł
Akcja spektaklu toczy się w kawalerce, do której ciągle ktoś wchodzi skutecznie utrudniając prace twórczą młodego literata - Juliusza Waldeckiego. Zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz zaskakujące zwroty akcji, wywołają u Państwa niezapomniane wrażenia teatralne.
28 października (niedziela), godz.18.00
"Bóg, ja i pieniądze" monodram w wykonaniu Hanny Bieluszko
scenariusz i reżyseria: Maciej Wojtyszko
bilety 35 zł
Czy kobieta która prowadzi szare, codzienne życie może przeżyć coś niespodziewanego i pięknego? Czy watro walczyć o miłość sprzed lat? I jak to jest z naszymi relacjami z Panem Bogiem, Losem i Przeznaczeniem? "Bóg, ja i pieniądze" to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości, która może zdarzyć się zawsze… Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. W monodramie występuje Hanna Bieluszko, aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, znana również z seriali "M jak miłość" (jako Renia Zakrzewska) oraz "Barwy szczęścia" (jako Krystyna Złota).