Konkursy w Muzeum

28 lutego 2013, 09:08

Najbliższe konkursowe propozycje jaworznickiego Muzeum skierowane są do dzieci i młodzieży w różnym przedziale wiekowym i o różnych zainteresowaniach - w myśl zasady: Dla każdego coś miłego... albo przynajmniej coś pasjonującego. "Drapieżne oblicza Ziemi" i "Z dziejów mojego miasta" to tytuły dwóch konkursów, w których będzie można wykazać się zarówno wiedzą, jak i uzdolnieniami.

"Drapieżne oblicza Ziemi” to hasło organizowanego jest już po raz czternasty konkursu o nazwie "Nasze Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Plastyczna część konkursu dedykowana jest uczniom klas IV, V, VI szkół podstawowych, natomiast teoretyczna jego część, dotycząca wiedzy geologicznej i środowiska naturalnego, adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tegoroczna edycja wzorem lat ubiegłych będzie miała charakter międzynarodowy, gdyż część plastyczna będzie rozgrywana także na Litwie. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni nadesłać prace konkursowe w terminie do 29 marca na adres: Państwowy Instytut Geologiczny -  Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski w Sosnowcu ul. Królowej Jadwigi 1 41- 200 Sosnowiec.

Regulamin konkursu "Drapieżne oblicza Ziemi” dostępny na www.muzeum.jaw.pl.

Kolejna konkursowa propozycja zatytułowana "Z dziejów mojego miasta” dotyczy historii Jaworzna. W konkursie, który będzie się składał z dwóch etapów i będzie podzielony na trzy kategorie wiekowe, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród zagadnień, o które będą pytani uczestnicy znajduje się m.in. historia miasta ze szczególnym uwzględnieniem nadania praw miejskich, historia przemysłu i górnictwa oraz budownictwo i sztuka ludowa.

Głównymi celami konkursu są: budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów historią naszego miasta Jaworzna, popularyzacja wiedzy o dziejach "Małej Ojczyzny” oraz kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowania dziejami najbliższej okolicy.
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu (32) 61 81 953 oraz drogą mailową - pod adresem elzbieta.trojan@muzeum.jaworzno.pl do poniedziałku - 4 marca.

Regulamin konkursu "Z dziejów mojego miasta" dostępny na www.muzeum.jaw.pl.

Honorowy patronat nad konkursowymi zmaganiami sprawuje Prezydent Miasta Paweł Silbert.