Rodzinna zabawa w Niedzieliskach w niedzielę

7 czerwca 2019, 11:55

fot. UM Jaworzno

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca spotkamy się na drugim w tym sezonie rodzinnym pikniku z cyklu Aktywne Dzielnice!

Tym razem będziemy się bawić w Niedzieliskach, a piknik będzie też okazją do oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego Rynku Kultury i Rozrywki w tej dzielnicy i to własnie tam odbędzie się wydarzenie. Rynek został wykonany ze środków z Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Niedzielny piknik rozpoczniemy o godz. 16.00, będziemy się wspólnie bawić do godz. 19.00. W planie są atrakcje dla dzieciaków: zamek dmuchany, kącik malucha, malowanie twarzy, strefa sportowo-rekreacyjna (badminton, łuki), gry wielkoformatowe, zapasy sumo czy maskotki. Będzie też możliwość rodzinnej rywalizacji w  trójboju oraz w quizie profilaktycznym, skorzystania ze strefy gastronomicznej, przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 czy obejrzenia scenicznych występów. Zaprezentują się: Szkoła Podstawowa nr 3, schola „Kantyczki” z Parafii św. Jana Kantego w Niedzieliskach oraz zespół śpiewaczy Jaworznianki.

Organizatorem cyklu Aktywne Dzielnice są Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Prezydent Miasta Jaworzna, a partnerami Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (która również dofianansowała wydarzenie) i Szkoła Podstawowa nr 3. Wydarzenia te są elementami programu społecznego Jaworzno Wspiera Rodziny. Kolejną aktywną dzielnicą w tym roku będzie Jeleń – na terenie Centrum Kultury Archetti spotkamy się 29 czerwca. Pikniki odbywać się będą w poszczególnych częściach Jaworzna do września.