Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rekordowa zbiórka dla Domu Dziecka!

10 czerwca 2019, 12:08

Ponad 26,7 tys. zł. udało się zebrać podczas tegorocznej akcji charytatywnej na rzecz jaworznickiego Domu Dziecka, zorganizowanej już po raz czwarty przez Stowarzyszenie Jaworzno to My - to dotychczasowy rekord!

Już po pierwszym etapie akcji, którym była zbiórka pieniędzy w jaworznickich szkołach, prowadzona wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta, organizatorzy potwierdzili, że liczą na pobicie rekordu. Uczniowie i ich rodzice wyjątkowo hojnie w tym roku wsparli tę inicjatywę i już do 29 marca zebrana kwota wynosiła ponad 13 tys. zł. Do tego wyniku doliczone zostały środki ze zbiórek prowadzonych w internecie, wśród sponsorów i podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w sobotę, 8 czerwca w CH Galena. To wielki finał całej akcji. W tym roku było to niemal całodniowe wydarzenie, podczas którego mogliśmy nie tylko posłuchać młodych jaworznickich muzyków, ale również wziąć udział w zabawach, warsztatach i pokazach, które już od godz. 13.00 odbywały się na terenie galerii.

Pośród wykonawców byli: Maja Popielas, Joanna Ziobro, Iwona Tomaszewska, Aleksander Tura z zespołem, Olivia Klinke, GiS i AlterFolk, Stubborn, Natalia Larysz z zespołem, Sargis Davtyan z zespołem oraz gwiazda koncertu - blunt razor. Można było zobaczyć pokaz sportów walki, przygotowany przez klub Satori, spróbować swoich sił w pilotowaniu drona czy pooglądać strażacki sprzęt. Dla najmłodszych przygotowany był specjalny kącik zabaw. Tego dnia rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny, którego tematyka były wymarzone wakacje. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a każdy z uczestników dostał upominek. Podczas impezy przedstawiciele Domu Dziecka przekazali na ręce Kamila Łacha, prezesa Stowarzyszenia Jaworzno to My pracę plastyczną, która jak podkreślił prezes, z pewnością znajdzie honorowe miejsce w siedzibie stowarzyszenia.

Wszystkie środki, które udało się zebrać podczas akcji zostaną przekazane do Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, czyli Domu Dziecka w Jaworznie. Dzięki temu już po raz czwarty podopieczni placówki będą mieli dofinansowane  wakacyjne wyjazdy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek