Orszak Trzech Króli

2 stycznia 2020, 12:32

Orszak Trzech Króli

W najbliższy poniedziałek, po raz kolejny w Dzień Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., jaworznianie będą mieli okazję przemaszerować przez jaworznicki rynek w "Orszaku Trzech Króli".

"Orszak Trzech Króli" przejdzie z Kolegiaty Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Jaworznie na płytę Rynku Głównego, gdzie nastąpi finał uroczystości.

Harmonogram wydarzenia:

• godz. 12.00 - 13.00 - Msza Św. w kolegiacie pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny celebrowana przez Biskupa Grzegorza Kaszaka;
  • od godz. 13.00 - przejście orszaku na płytę Rynku i Jasełka oraz występ Scholi.

Organizatorami tegorocznego "Orszaku Trzech Króli" jest Parafia pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Straż Miejska. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!