Metropolitalne Święto Rodziny

15 maja 2013, 08:24

Igor Yaruta - Fotolia.com

Koncerty, spektakle, festyny i pikniki złożą się na VI Metropolitalne Święto Rodziny, które - jak co roku - obejmie całe województwo śląskie, a odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem "Rodzina wiarygodna". Z myślą o jaworznickich rodzinach, miasto przygotowało bogaty program obchodów imprezy.

Metropolitarne Święto Rodziny odbędzie się już po raz szósty. Podczas ubiegłych edycji impreza zyskała  uznanie i rozpoznawalność, dlatego też jej obchody wyszły poza granice aglomeracji katowickiej. Coraz więcej organizacji podczas imprezy nie tylko „świętuje”, ale również stara się wesprzeć rodzinę w codziennym życiu. Metropolitarne Święto ma pokazać rodzinę świętującą, ale jednocześnie powinno uwrażliwić na jej potrzeby.

Idea święta przyciąga przedstawicieli miast z województw śląskiego i opolskiego. W organizację święta włączają się także m.in. organizacje samorządowe, stowarzyszenia, firmy, zespoły i prywatni przedsiębiorcy.

Poniżej szczegółowe zestawienie wydarzeń, które odbędą się w Jaworznie z okazji obchodów VI Metropolitarnego Święta Rodziny.