Ubierz się historycznie!

16 kwietnia 2013, 10:18

Ruszył organizowany przez Muzeum Miasta konkurs na najciekawszy strój historyczny. Każdy, kto własnoręcznie wykona strój inspirowany epoką historyczną ma szansę na zdobycie nagrody głównej - 10-dniowych wczasów dla dwóch osób w Bułgarii.

- Strój powinien być wykonany własnoręcznie - wyjaśnia Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta. - Powinien być inspirowany konkretną epoką historyczną, np.: starożytnością, średniowieczem, renesansem, barokiem i innymi (poza współczesnością). Mogą to być też kostiumy inspirowane postaciami historycznymi.

Strojem historycznym może być m.in. strój ludowy (polecamy strój krakowski jako reprezentatywny dla naszego regionu). Do zadań uczestników konkursu należy również, w krótkiej wypowiedzi, przedstawić prezentowany strój. Wyłonienie zwycięzców odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 11 maja w ramach "Nocy w muzeum”.

- Stroje będą oceniane przez fachowe jury. Zainteresowani muszą wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do 10 maja 2013 roku - dodaje Przemysław Dudzik. - W dniu imprezy uczestników prosimy o przyjście do muzeum na godzinę 17.00. Udostepnimy Państwu możliwość przebrania się w swoje stroje na terenie budynku.

Konkurs zorganizowano z okazji "Rodzinnej nocy w muzeum 2013". Nagrodą główną będą 10-dniowe wczasy dla dwóch osób w Bułgarii w miejscowości Carevo - nagroda w kwocie 1995 zł została ufundowana przez Biuro Podróży Plus Travel Intertour Group w Jaworznie i Muzeum Miasta Jaworzna. II nagrodą będzie bon 200 zł ufundowany przez Salon Fryzjerski Visage Expert Loreal, a za III miejsce przyznany zostanie bon 150 zł ufundowany przez firmę Echo.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Iwona Brandys - Muzeum Miasta Jaworzna
iwonabrandys@gmail.com, tel. 32 / 61 81 952