"Jan Paweł II - Błogosławiony" - finał konkursu

16 kwietnia 2013, 12:28

Rozwój talentów artystycznych wśród dzieci i młodzieży oraz rozpowszechnianie zapomnianej techniki pisania ikon przyświecały Ogólnopolskiemu Konkursowi Plastycznemu pt. "Jan Paweł II - Błogosławiony". Autorów najlepszych obrazów sakralnych poznaliśmy w ubiegły czwartek – 11 kwietnia, podczas wystawy połączonej z wręczeniem nagród.

Konkurs zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworznie skierowany był do uczniów placówek szkolnych z całej Polski noszących imię Jana Pawła II. Zadaniem uczestników było stworzenie ikony przedstawiającej właśnie wizerunek błogosławionego papieża Polaka.

Podczas wręczenia nagród Organizatorzy podkreślali, że jakość nadesłanych prac była bardzo wysoka i jury miało niezwykle trudne zadanie przy wyborze najlepszych ikon. Ostatecznie na podium stanęło dwoje wychowanków jaworznickiej placówki oraz przedstawicielka szkoły z Olkusza. Nagrody wszystkim wyróżnionym uczestnikom wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz dyrektor SOSW Jerzy Tomczyk.

Pełna lista nagrodzonych w konkursie "Jan Paweł II – Błogosławiony":

• I miejsce - Rafał Gajęcki - SOSW w Jaworznie
  • II miejsce - Elwira Pisarczyk - SOSW w Jaworznie
  • III miejsce - Kamila Pilch - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olkuszu

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Karcz, Karolina Koza, Klaudia Kunkirewicz, Łukasz Marcinek, Agnieszka Nocoń, Sandra Orzechowska oraz Gabriela Paduch.

ObrazekObrazekObrazek