Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dziś czwarta edycja Letniego Festiwalu Rocka!

17 lipca 2020, 10:59

Dzisiaj w Klubie Relax w Niedzieliskach rozpocznie się czwarta edycja Letniego Festiwalu Rocka. Na scenie w piątek i sobotę (17 i 18 lipca) zaprezentuje się 6 zespołów. W śród nich będą kapele z Jaworzna.

Pierwsza edycja LFR odbyła się w 2017 roku. Festiwal miał promować młode i zdolne zespoły grające szeroko pojętego rocka. Jak przyznali wtedy organizatorzy, zainteresowanie konkursem przerosło ich oczekiwania. W Klubie Relax zaprezentowali się wykonawcy nie tylko ze Śląska, ale również Małopolski i odleglejszych województw. Koncerty odbywały się w weekendy, niemal przez całe wakacje, a zwycięzców festiwalu wybierali w głosowaniu internauci. Było o co powalczyć, ponieważ kapela, która otrzymała najwięcej głosów mogła później zagrać podczas popularnego Pro Rock Festiwalu, u boku znanych w Polsce zawodowych zespołów rockowych. Kolejne edycje LFR również spotykały się z niesłabnącym zainteresowaniem zespołów i nadal ściągał do Jaworzna kapele niemal z całej Polski.

Tegoroczna edycja, ze względu na stan epidemii, będzie miała mniej spektakularną formę, ale z pewnością nadal będziemy mogli liczyć na fantastyczne występy zdolnych rockowych artystów.

Dziś na scenie w Relaksie zaprezentują się:

 • White Deer, śląski zespół, grający mieszankę rocka, bluesa, folku, country, reggae i funky;
 • Noc Na Wycieraczce, wywodzący się z Jaworzna skład, który mieliśmy okazję już słuchać na scenie w Niedzieliskach;
 • Ostrożnie, zespół również z Jaworzna, występował już m.in. w Klubie Relax i Jazz Clubie Muzeum.

Jutro wystąpią:

 • My Own Wasteland, warszawska kapela, grająca punk rocka, laureaci 3 edycji LFR
 • Master Men, to pięciu doświadczonych muzyków, którzy już w latach osiemdziesiątych grali w różnych składach na dużych rockowych scenach. Dwóch muzyków pochodzi z naszego miasta.
 • Warhlack, katowicki skład z dziesięcioletnim stażem na scenie. Ich metalowe i nu-metalowe grania mogliśmy już słuchać w naszym mieście, m.in. podczas ubiegłorocznego LFR oraz w Jazz Clubie Muzeum.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 18.00.

Wstęp jest bezpłatny!

Osoby zainteresowane wejściem na koncerty muszą zadzwonić do Klubu Relax (32 762 91 49) i zarezerwować wejściówki! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!

Dla tych, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczyć w festiwalu, organizatorzy będą emitować materiał z koncertów w sieci.

UWAGA!

Zgodnie z wytycznymi MKiDN, MR, GIS dla organizatorów imprez kulturalnych, informujemy o dodatkowych procedurach związanych z bezpieczną organizacją 4. edycji Letniego Festiwalu Rocka:

 1. Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa maseczką lub przyłbicą przed wejściem do budynku.
 2. Każdy uczestnik wydarzenia, złoży pisemne oświadczenie o stanie zdrowia. (Pisemne oświadczenie będzie przechowywane przez okres 2 tygodni. W razie konieczności jego dane zostaną udostępnione PPIS)
 3. Każdemu uczestnikowi wydarzenia zostanie zmierzona temperatura.
 4. Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do przeprowadzenia dezynfekcji rąk przed wejściem.
 5. Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do przestrzegania zachowania dystansu społecznego (min. 2. metrów).