Utalentowane przedszkolaki

23 kwietnia 2013, 08:00

II Artystyczny Festiwal Przedszkolny już za nami. W tym roku najmłodsi jaworzniccy artyści rywalizowali w pięciu kategoriach: tanecznej, muzycznej, plastycznej, teatralnej oraz recytatorskiej. Ogrom zainteresowania jakie towarzyszyło festiwalowi, a przede wszystkim długa lista laureatów świadczą o tym, że przedszkolaki z Jaworzna mają talent!

"Przedszkolaki na scenie” - pod takim hasłem odbył się II ARTYSTYCZNY FESTIWAL PRZEDSZKOLNY JAWORZNO 2013. W pierwszym dniu zmagań - 18 marca, w konkursie teatralnym na scenie w Domu Kultury w Jeleniu swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały dzieci z jaworznickich przedszkoli i szkół podstawowych. Ideą tego teatralnego spotkania było rozwijanie wśród najmłodszych zainteresowania kulturą teatralną oraz wyłowienie aktorskich talentów.  Wśród repertuaru dominowały ulubione bajki oraz inscenizacje, które z entuzjazmem i żywiołowością były prezentowane na deskach małego teatru. Natomiast jury konkursu jednogłośnie stwierdziło, że poziom zmagań artystycznych był bardzo wysoki.

Szczegółowa lista laureatów nagrodzonych w konkursie teatralnym dostępna na stronie MCKiS.

Rozśpiewane przedszkolaki gościły w Domu Kultury w Jeleniu 19 marca. W konkursie muzycznym wzięło udział 15 placówek oświatowych, a swoje zdolności muzyczne zaprezentowało prawie 80 dzieci. Oceniając występujących, profesjonalne jury brało pod uwagę: odpowiedni dobór repertuaru do możliwości dziecka, wykorzystanie instrumentów oraz ogólne wrażenie artystyczne: emocje, gest i ruch. Na szczególne uznanie zasługuje fakt iż najmłodsi byli doskonale przygotowani pod względem dykcji i rytmiczności wykonywanych utworów.

Szczegółowa lista laureatów nagrodzonych w konkursie muzycznym dostępna na stronie MCKiS.

"Tańczące Brzdące” zdominowały scenę Domu kultury w Jeleniu. W konkursie tanecznym, który odbył się 22 marca, udział wzięło 210 dzieci z jaworznickich placówek oświatowych. Dodatkowo na scenie zaprezentowały się dwie grupy taneczne z Przedszkola Miejskiego nr 19 z Mysłowic. Spotkanie było doskonałą okazją przedstawienia dorobku artystycznego przedszkolnych grup tanecznych, a jury zadziwiła ekspresja wykonania tańców, a także bogata choreografia, którą opanowały i poprawnie zatańczyły tak małe dzieci.

Szczegółowa lista laureatów nagrodzonych w konkursie tanecznym dostępna na stronie MCKiS.

Konkurs recytatorski zakończył II Artystyczny Festiwal Przedszkolny. Przedszkolaki deklamowały wybrane wiersze z twórczości Marii Konopnickiej i Stanisława Jachowicza. Swoje talenty zaprezentowało 48 małych aktorów. Maluchy zaskoczyły pomysłowością, ruchem scenicznym i zaangażowaniem.

Szczegółowa lista laureatów nagrodzonych w konkursie recytatorskim dostępna na stronie MCKiS.

Całemu festiwalowi towarzyszyła również rywalizacja w konkursie plastycznym. Poniżej lista nagrodzonych:

• I miejsce: Michalina Hazuka lat 6, Przedszkole Miejskie nr 3 przy ZS nr 3 ul. Koszarowa 20,
  • II miejsce: Daria Gierek lat 6, Przedszkole Miejskie nr 27 im. Majki Jeżowskiej,
  • III miejsce: Maja Budak lat 7, Przedszkole Miejskie nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi.

Wyróżnienia:

• Julia Ćmielewska lat 5, Przedszkole Miejskie nr 3 przy Zespole Szkół  nr 3,
  • Laura Chechelska lat 7, Przedszkole Miejskie nr 2 w Jaworznie,
  • Ola Bożek lat 6, Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaworznie,
  • Oliwia Urbańska lat 5, Szkoła Podstawowa nr 14 w Jaworznie, Oddział Przedszkolny,
  • Jagoda Paluch lat 5, Przedszkole Miejskie nr 1  w Jaworznie.