30 lat minęło... jaworznickim "Byczyniankom"

25 kwietnia 2013, 08:22

Był to prawdziwy wieczór wspomnień - pełen ciepłych słów uznania, gratulacji oraz życzeń, nie zabrakło również upominków. A wszystko to z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu śpiewaczego "Byczynianki", który odbył się 24 kwietnia w klubie Niko.

Zespół liczy 14 pań, których pasją jest śpiew. Każdym swoim występem, "Byczynianki" starają się przybliżyć młodemu pokoleniu urok pieśni ludowych, regionalnych, folklorystycznych i biesiadnych. Zespół regularnie uczestniczy w życiu naszego miasta, a w swoim dorobku ma liczne nagrody i wyróżnienia.

Obchody jubileuszu swoją obecnością uświetnili zastępcy prezydenta Jaworzna - Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek, którzy przekazali jubilatkom niecodzienny prezent - kuchenkę elektryczną  z piekarnikiem. Należy pamiętać, że "Byczynianki" to nie tylko pieśniarki, ale także gospodynie, które kultywują zwyczaje związane z przyrządzaniem ludowych potraw, organizują biesiady, często okraszone tradycyjnymi daniami. Od tej pory znacznie łatwiej będzie im je przygotowywać.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również m.in. Sekretarz Miasta Ewa Sidełko - Paleczny, dawny kierownik muzyczny i współzałożyciel zespołu - Kazimierz Gąsior, a także radni.

Jubilatkom pozostaje życzyć dużo zdrowia, uśmiechu, pogody duch  i mnóstwa twórczej energii, aby było co wspominać za kolejne 30 lat.