Zwycięzca bierze wszystko!

26 kwietnia 2013, 13:39

Po łatwej wygranej w Jaworznie i równie gładkiej porażce w Warszawie, jaworzniccy koszykarze wracają na ostatni mecz sezonu do własnej hali. Już w najbliższą sobotę - 27 kwietnia, o godz. 19.00 - odbędzie się trzeci - decydujący - pojedynek pomiędzy drużynami MCKiS Termo-rex Jaworzno i Legią Warszawa. Zwycięzca tego spotkania wywalczy awans do I ligi!

Zmagania finałowe w walce o I ligę podopieczni trenera Tomasza Jędrosa rozpoczęli od efektownego i pewnego zwycięstwa w Jaworznie. Na własnym parkiecie MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno nie dał najmniejszych szans Legii Warszawa wygrywając na inaugurację zmagań finałowych wysoko 75:49, czyniąc tym samym pierwszy ważny krok w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej.

Po efektownej wygranej MCKiSu Termo-Rexu w Jaworznie w pierwszym pojedynku play-off o awans do I ligi i objęciu prowadzenia w rywalizacji finałowej 1:0 nikt chyba nie przypuszczał, że w rewanżowym spotkaniu na parkiecie Legii w Warszawie przyjdzie naszej drużynie przełknąć tak gorzką pigułkę. Niestety, po bardzo słabym występie, w środę nasi koszykarze bardzo wysoko ulegli miejscowym 49:74.

O tym, kto w przyszłym sezonie grać będzie w I lidze zadecyduje ostatni, decydujący mecz rozegrany ponownie w Jaworznie - 27 kwietnia, godz. 19.00, hala widowiskowo-sportowa MCKiS.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to najważniejsze w obecnym sezonie wydarzenie sportowe. Liczymy na wysoką frekwencję fanów jaworznickiego basketu i wszystkich sympatyków sportu, których doping oraz wsparcie będzie na pewno siłą i dużą pomocą dla naszych koszykarzy.

Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa wstęp na mecz będzie symbolicznie biletowany: bilet normalny - 2 złote, bilet ulgowy (młodzież szkół ponadgimnazjalnych) - 1 złoty. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów - wstęp bezpłatny.