Dzień Strażaka z "Baciarami"

30 kwietnia 2013, 08:25

Doroczne święto Straży Pożarnej przypada 4 maja. Z tej okazji Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Narodowej zaprasza jaworznian na plenerowy festyn połączony z koncertem podhalańskiego zespołu "Baciary".

Podczas festynu, który rozpocznie się o godzinie 14.00, organizatorzy przygotują wiele ciekawych propozycji, wśród których będą atrakcje dla najmłodszych m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, a także kącik malucha. Doskonałe menu z grilla i ogródek piwny,  w którym będzie można zrelaksować się słuchając muzyki oraz biorąc udział w zabawie tanecznej - to z kolei oferta dla dorosłych. A na koniec imprezy - gwiazda wieczoru. O 19:00 zgrają i zaśpiewają "Baciary".

***

Zespół "Baciary" powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Bardzo szybko zyskał sławę dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych,  śpiewanych dawno temu melodii. Zespół w zmieniającym się przez lata składzie, nagrał w sumie 6 płyt. Obecnie w kapeli znanej nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju, gra 6 muzyków: Andrzej Body, Janusz Body, Maciej Marduła, Jan Strama, Bartek Marduła oraz Władysław Lassak.