Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Od 11 lipca Jaworzno zamieni się w Stolicę Muzyki!

29 czerwca 2021, 14:30

Od 10 lipca Jaworzno zamieni się w Stolicę Muzyki!

Od 10 lipca Jaworzno zamieni się w Stolicę Muzyki!

Już po raz siódmy do Jaworzna ściągną świetni, młodzi instrumentaliści i wokaliści z całej Polski. Od 11 do 16 lipca w naszym mieście przez sześć dni gościć będziemy wyjątkowe w skali kraju imprezy artystyczne: Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE oraz koncerty w ramach projektu Jaworzno Miasto Muzyki.

PoluZONE, to niezwykle popularne wśród muzyków z całej Polski, bardzo elitarne warsztaty z muzykami zespołu Poluzjanci w składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny oraz gościnnie Damian Kurasz. Dla wokalistów i instrumentalistów to fantastyczna możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod czujnym okiem najlepszych w kraju muzyków sesyjnych.

Dla mieszkańców naszego miasta będzie to natomiast wyjątkowa okazja, żeby poobcować z kulturą z najwyższej półki! Dzięki projektowi Jaworzno Miasto Muzyki codziennie od 11 do 15 lipca od godz. 19.00 na jaworznickim Rynku będą odbywać się wieczorne koncerty jam session! Wstęp na nie jest bezpłatny!

A w piątek, 16 lipca o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert finałowy, który transmitowany będzie on-line z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie.

Wydarzeniu towarzyszy edukacyjna kampania rozwijająca świadomość młodzieży w sieci pod nazwą "Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy" Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasta Jaworzna.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Serdecznie zapraszamy!